Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu

Bemutatkozás



a-gyermekeknek-ket-dolgot-kell-adnunk-pdf


„…a gyermekeknek két dolgot kell adnunk: gyökereket és szárnyakat. Gyökereket, amelyek tartást adnak, hogy tudják hova tartoznak, de ugyanígy szárnyakat is, amelyek az egyiket a kényszereitől és előítéleteitől szabadítják meg, a másiknak lehetőséget adnak új utakat bejárni,                            (vagy inkább repülni).”
                                                                                                                   Johann Wolfgang von Goethe
                                            

Óvodánk, a közel 3100 lelket számláló településen, viszonylag csendes, nyugodt környezetben helyezkedik el a templom tőszomszédságában. 1911 óta működik folyamatosan, a II. világháború idején hadikórházként funkcionált. Az idők során az épület rendszeres külső és belső korszerűsítésen esett át, követve a kor igényeit.
Az óvoda régóta várt felújítása pályázati pénzből, és jelentős önkormányzati önrészből valósult meg. Az óvoda épületéhez hozzáépített új szárnyban bölcsődei csoport került kialakításra. A felújított óvodánk 2019 szeptemberétől fogadja újra a gyermekeket.
Intézményünk, a székhely község – Csabrendek Önkormányzata-, valamint a Csabrendeki Közös Önkormányzati Hivatalhoz tartozó települések – Hosztót, Szentimrefalva, Veszprémgalsa, Zalaszegvár – 20 hetes kortól 7 éves korig gyermekeinek nevelését, fejlesztését látja el, 4 óvodai - és egy bölcsődei csoportban. A gyermekek egészséges személyiségfejlesztését  felkészült óvodapedagógusok, kisgyermeknevelők,  képzett dajkák és pedagógiai asszisztens végzi.
Zavartalan működésünket a fenntartó önkormányzatok által biztosított költségvetés garantálja, melyet sikeres pályázatokkal egészítünk ki és ezáltal tárgyi feltételeinket  évről-évre folyamatosan bővítjük.
A csoportszobák berendezése, kialakítása – a pályázati lehetőségeknek, a fenntartói támogatásnak, az óvónői kreativitásnak köszönhetően – esztétikus, jól szolgálják a gyermekek ízlésvilágának alakulását.

Pedagógiai tevékenységünk alapja a Helyi Pedagógiai Program, mely lehetőséget biztosít lakókörnyezetünk sajátosságainak figyelembe vételére, valamint a partnerközpontú együttműködés megvalósítására.
Nevelésfelfogásunkat meghatározza a hagyomány –, a természet szeretete, valamint a család tisztelete. Környezetükért érzett felelősségük érzelmileg gazdagabbá, értelmileg fogékonyabbá teszi óvodásainkat, megalapozva – ezáltal is – a szülőföld iránti szeretet érzését. Helyi Pedagógiai Programunkat is ezen elvek alapján állítottuk össze.
Pedagógiai programunk kiemelt vonásai:
- A külső világ tevékeny megismerése kiemelt szerepet kap nevelőmunkánkban. Feladatunk a természet – és környezetbarát magatartás alapjainak lerakása, a fenntarthatóság értékrendjének hiteles képviselete, a környezettudatos életvitel és egészséges életmód alakítása.
- Néphagyományőrzés a helyi tájhagyományok, népi ünnepkörök bemutatásával, ünnepkörök, programok szervezésével.
- Valljuk, hogy pedagógiai gyakorlatunk csakis a családi nevelés elsődlegességét hangsúlyozva, azzal összhangban lehet eredményes. Fontosnak tartjuk a családokkal való kapcsolat erősítését, a szülők bevonását az óvoda életébe.


                                                                        „Szent kincs a gyermek teste, lelke,
                                                                         Szeretni kell azt melegen,
                                                                         És fölnevelni féltő gonddal,
                                                                         Hogy tiszta, jó, erős legyen!”
                                                                                                      (Szemlér Ferenc)